HOLOUBEK HN1 specifications — approved in Switzerland
0.0 Nm
Max torque
100 km/h
Top speed
80 kg
Curb weight
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 100 km/h |
| Curb weight | 80 kg |
| Gross weight | 400 kg |
| Length | 2 500 mm |
| Width | 1 100 mm |
| Height | 2 550 mm |
| Body type | Variantes de pont |
| Manufacturer | HOLOUBEK TRADE s.r.o., 591 01 CZ- Zd'ar nad Sazavou |
| Approval date | 26/02/2026 |
| Type approval no. | 9HG813 |