HOLTKAMPER EasyCaravanning specifications — approved in Switzerland
0.0 Nm
Max torque
140 km/h
Top speed
200 kg
Curb weight
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 140 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | non obligatoire |
| Curb weight | 200 kg |
| Gross weight |
| 750 kg |
| Length | 3 000 mm |
| Width | 1 500 mm |
| Height | 2 200 mm |
| Body type | Remorque tente pliable |
| Manufacturer | HOLTKAMPER B.V., 7821 NL- AB Emmen |
| Approval date | 02/08/2022 |
| Type approval no. | 9HD704 |