HOLTKAMPER Flyer Exp. specifications — approved in Switzerland
0.0 Nm
Max torque
100 km/h
Top speed
360 kg
Curb weight
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 100 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Curb weight | 360 kg |
| Gross weight | 750 kg |
| Length |
| 3 420 mm |
| Width | 1 620 mm |
| Body type | Remorque tente pliable |
| Manufacturer | HOLTKAMP B.V, NL-9560 AB TER APEL |
| Approval date | 31/07/1996 |
| Type approval no. | 9HD702 |