INNOTRAILER IN ?0.0?.(??) specifications — approved in Switzerland
0.0 Nm
Max torque
120 kg
Curb weight
| Torque | 0.0 Nm |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | non obligatoire |
| Curb weight | 120 kg |
| Gross weight | 500 kg |
| Length | 678 mm |
| Width |
| 1 463 mm |
| Height | 2 300 mm |
| Body type | Variantes de pont |
| Manufacturer | INNOTRAILER GmbH, DE-02708 Niedercunnersdorf |
| Approval date | 09/06/2016 |
| Type approval no. | 9IB302 |