INNOTRAILER IN 10.??.?? specifications — approved in Switzerland
0.0 Nm
Max torque
178 kg
Curb weight
| Torque | 0.0 Nm |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | obligatoire |
| Curb weight | 178 kg |
| Gross weight | 950 kg |
| Length | 3 200 mm |
| Width |
| 1 500 mm |
| Height | 1 900 mm |
| Body type | Variantes de pont |
| Manufacturer | INNOTRAILER GmbH, DE-02708 Niedercunnersdorf |
| Approval date | 09/06/2016 |
| Type approval no. | 9IB301 |