IRMER+ELZE CPS ?? specifications — approved in Switzerland
0.0 Nm
Max torque
140 km/h
Top speed
814 kg
Curb weight
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 140 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | obligatoire |
| Curb weight | 814 kg |
| Gross weight |
| 1 060 kg |
| Length | 3 082 mm |
| Width | 1 450 mm |
| Body type | Compresseur |
| Manufacturer | IRMER + ELZE KOMPRESSOREN GmbH., D-32547 BAD OEYNHAUSEN |
| Approval date | 29/10/2014 |
| Type approval no. | 9IA809 |