ISEKI TK546F specifications — approved in Switzerland
46.0 HP
Max power
139.0 Nm
Max torque
30 km/h
Top speed
1 650 kg
Curb weight
| Power | 46.0 HP (33.8 kW) @ 2 600 rpm |
| Torque | 139.0 Nm @ 1 500 rpm |
| Top speed | 30 km/h |
| Weight/power ratio | 35.87 kg/HP |
| Displacement | 2 197 cm³ |
| Fuel | Diesel |
| Engine layout |
| 4-temp / 4 / en ligne |
| Transmission | Manuelle 4 vitesses |
| Drivetrain | intégral: AV= déclenchable |
| Engine | E4CG |
| Curb weight | 1 650 kg |
| Gross weight | 2 950 kg |
| Length | 3 400 mm |
| Width | 1 635 mm |
| Height | 2 165 mm |
| Wheelbase | 1 855 mm |
| Seats | 1 |
| Tires | AV= 9.5-16 (1450kg p.e) 29x12.00-15 (1620kg p.e) 27x8.50-15 (1300kg p.e) |
| Tires (option) | AR= 13.6-28 (2710kg p.e.) 475/65D-20 (2360kg p.e) 355/80D-20 (1650kg p.e) |
| Tow cap. (braked) | 2 500 kg |
| Tow cap. (unbraked) | 2 500 kg |
| Manufacturer | ISEKI & CO., LTD., J- TOKYO |
| Approval date | 16/11/2000 |
| Type approval no. | 4IA101 |