ISOPOLAR HM??,? specifications — approved in Switzerland
0.0 Nm
Max torque
140 km/h
Top speed
700 kg
Curb weight
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 140 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | nécessaire |
| Curb weight | 700 kg |
| Gross weight |
| 2 000 kg |
| Length | 4 000 mm |
| Width | 1 400 mm |
| Height | 2 550 mm |
| Wheelbase | 700 mm |
| Body type | Variantes de fourgon |
| Manufacturer | ISOPOLAR GmbH, D-57250 NETPHEN-HELGERSDORF |
| Approval date | 22/04/2015 |
| Type approval no. | 9IB104 |