ISOPOLAR Profi IPH ?.? specifications — approved in Switzerland
0.0 Nm
Max torque
80 km/h
Top speed
850 kg
Curb weight
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 80 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | 2/220x90x100 |
| Curb weight | 850 kg |
| Gross weight |
| 2 600 kg |
| Length | 3 580 mm |
| Width | 1 350 mm |
| Height | 2 550 mm |
| Wheelbase | 680 mm |
| Body type | Fourgon frigorifique |
| Manufacturer | ISOPOLAR GmbH, D-57250 NETPHEN-HELGERSDORF |
| Approval date | 23/07/2004 |
| Type approval no. | 9IB103 |