ISOPOLAR Profi IPT 1.3 specifications — approved in Switzerland
0.0 Nm
Max torque
80 km/h
Top speed
750 kg
Curb weight
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 80 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | 1/220x90x100 |
| Curb weight | 750 kg |
| Gross weight |
| 1 300 kg |
| Length | 3 955 mm |
| Width | 1 700 mm |
| Height | 2 000 mm |
| Body type | Fourgon frigorifique |
| Manufacturer | ISOPOLAR GmbH, D-57250 NETPHEN-HELGERSDORF |
| Approval date | 23/07/2004 |
| Type approval no. | 9IB101 |