LFANG Roadjet RS125 specifications — approved in Switzerland
6.8 HP
Max power
7.6 Nm
Max torque
80 km/h
Top speed
174 kg
Curb weight
| Power | 6.8 HP (5.0 kW) @ 6 600 rpm |
| Torque | 7.6 Nm @ 5 500 rpm |
| Top speed | 80 km/h |
| Weight/power ratio | 25.59 kg/HP |
| Displacement | 125 cm³ |
| Fuel | Petrol |
| Engine layout |
| 4-temp / 1 / monobloc |
| Transmission | s |
| Engine | 152QMI |
| Curb weight | 174 kg |
| Gross weight | 251 kg |
| Width | 1 930 mm |
| Height | 1 090 mm |
| Body type | Scooter |
| Doors | central + latéral |
| Tires | 130/60-13 53J: 3.50x13 |
| Manufacturer | ZHEJIANG ZHONGNANG, RC-311258 Hangzhou City |
| Approval date | 26/06/2008 |
| Type approval no. | 6LB502 |