LIDER 21350 specifications — approved in Switzerland
0.0 Nm
Max torque
130 km/h
Top speed
390 kg
Curb weight
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 130 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | 2/220x90x100 |
| Curb weight | 390 kg |
| Gross weight |
| 1 300 kg |
| Length | 3 895 mm |
| Width | 1 880 mm |
| Wheelbase | 660 mm |
| Manufacturer | LIDER, F-53940 Le Genest St. Isle |
| Approval date | 15/05/2001 |
| Type approval no. | 9LC111 |