LIDER 22220 specifications — approved in Switzerland
0.0 Nm
Max torque
130 km/h
Top speed
160 kg
Curb weight
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 130 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Curb weight | 160 kg |
| Gross weight | 500 kg |
| Length |
| 2 420 mm |
| Width | 1 670 mm |
| Height | 1 690 mm |
| Manufacturer | LIDER, F-53940 Le Genest St. Isle |
| Approval date | 27/05/2004 |
| Type approval no. | 9LC127 |