LIDER 2235? specifications — approved in Switzerland
0.0 Nm
Max torque
130 km/h
Top speed
360 kg
Curb weight
9LC125
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 130 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | 1/220x90x100 |
| Curb weight | 360 kg |
| Gross weight | 1 000 kg |
| Length | 3 875 mm |
| Width | 1 866 mm |
| Height | 1 896 mm |
| Manufacturer | LIDER, F-53940 Le Genest St. Isle |
| Approval date | 04/02/2003 |
| Type approval no. | 9LC125 |
9LC120
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 130 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | 220x90x100 |
| Curb weight | 400 kg |
| Gross weight | 1 300 kg |
| Length | 3 878 mm |
| Width | 1 866 mm |
| Height | 1 882 mm |
| Wheelbase | 660 mm |
| Manufacturer | LIDER, F-53940 Le Genest St. Isle |
| Approval date | 18/03/2002 |
| Type approval no. | 9LC120 |