LIDER 24760 specifications — approved in Switzerland
0.0 Nm
Max torque
130 km/h
Top speed
500 kg
Curb weight
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 130 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | 220x90x100 |
| Curb weight | 500 kg |
| Gross weight |
| 2 500 kg |
| Length | 5 478 mm |
| Width | 2 500 mm |
| Wheelbase | 680 mm |
| Body type | Transport de véhicules |
| Manufacturer | LIDER, F-53940 Le Genest St. Isle |
| Approval date | 21/04/2004 |
| Type approval no. | 9LC126 |