LIDER 99420 specifications — approved in Switzerland
0.0 Nm
Max torque
130 km/h
Top speed
150 kg
Curb weight
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 130 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Curb weight | 150 kg |
| Gross weight | 500 kg |
| Length |
| 2 960 mm |
| Width | 2 040 mm |
| Body type | Transport de véhicules |
| Manufacturer | LIDER, F-53940 Le Genest St. Isle |
| Approval date | 23/01/2001 |
| Type approval no. | 9LC110 |