LINDA Fly specifications — approved in Switzerland
0.0 Nm
Max torque
100 km/h
Top speed
490 kg
Curb weight
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 100 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | obligatoire |
| Curb weight | 490 kg |
| Gross weight |
| 3 500 kg |
| Length | 5 145 mm |
| Width | 2 079 mm |
| Height | 2 320 mm |
| Wheelbase | 780 mm |
| Body type | Variantes de pont |
| Manufacturer | LINDA SRL, 41030 San Prospero |
| Approval date | 16/03/2017 |
| Type approval no. | 9LC301 |