LINHAI HYJ700 Jobber specifications — approved in Switzerland
19.2 HP
Max power
26.5 Nm
Max torque
55 km/h
Top speed
646 kg
Curb weight
| Power | 19.2 HP (14.1 kW) @ 5 750 rpm |
| Torque | 26.5 Nm @ 4 500 rpm |
| Top speed | 55 km/h |
| Weight/power ratio | 33.65 kg/HP |
| Displacement | 695 cm³ |
| Fuel | Petrol |
| Engine layout |
| 4-temp / 1 / monobloc |
| Transmission | sm |
| Drivetrain | intégral: AV= déclenchable |
| Engine | LH1102U-A |
| Curb weight | 646 kg |
| Gross weight | 901 kg |
| Length | 2 860 mm |
| Width | 1 543 mm |
| Height | 1 905 mm |
| Wheelbase | 1 930 mm |
| Body type | Ouvert |
| Seats | 2 |
| Tires | AV= 26x 9-14: 7.0-7.5x14 |
| Tires (option) | AR= 26x11-14: 8.0-8.5x14 |
| Manufacturer | JIANGSU LINHAI POWER MACH.GR.CORP, RC- JIANGSU / CHINA |
| Approval date | 18/08/2014 |
| Type approval no. | 6LB122 |