LINHAI Hytrack 320 specifications — approved in Switzerland
17.7 HP
Max power
20.0 Nm
Max torque
62 km/h
Top speed
387 kg
Curb weight
| Power | 17.7 HP (13.0 kW) @ 6 500 rpm |
| Torque | 20.0 Nm @ 4 500 rpm |
| Top speed | 62 km/h |
| Weight/power ratio | 21.86 kg/HP |
| Displacement | 275 cm³ |
| Fuel | Petrol |
| Engine layout |
| 4-temp / 1 / monobloc |
| Transmission | Séquentielle 2 rapports |
| Drivetrain | intégral: AV= déclenchable |
| Engine | LH173MN |
| Curb weight | 387 kg |
| Gross weight | 470 kg |
| Length | 1 940 mm |
| Width | 1 170 mm |
| Height | 1 250 mm |
| Wheelbase | 1 265 mm |
| Body type | Ouvert |
| Seats | 2 |
| Tires | AV= 24x 8-12 index min. 22D: 12x6.0 |
| Tires (option) | AR= 24x11-10 index min. 42D: 10x8.0 |
| Manufacturer | JIANGSU LINHAI POWER MACH.GR.CORP, RC- JIANGSU / CHINA |
| Approval date | 28/05/2009 |
| Type approval no. | 6LB111 |