LMC 390 K / MUN 400 specifications — approved in Switzerland
0.0 Nm
Max torque
100 km/h
Top speed
860 kg
Curb weight
9LB205
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 100 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | 1/220x90x100 |
| Curb weight | 860 kg |
| Gross weight | 1 100 kg |
| Length | 5 947 mm |
| Width | 2 286 mm |
| Manufacturer | LMC CARAVAN GmbH & Co. KG, DE-48336 SASSENBERG |
| Approval date | 17/02/2004 |
| Type approval no. | 9LB205 |
9LB197
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 100 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | 1/220x90x100 |
| Curb weight | 860 kg |
| Gross weight | 1 100 kg |
| Length | 5 887 mm |
| Width | 2 186 mm |
| Manufacturer | LMC CARAVAN GmbH & Co. KG, DE-48336 SASSENBERG |
| Approval date | 20/02/2003 |
| Type approval no. | 9LB197 |