LMC 530 P / CAS 5?0 specifications — approved in Switzerland
0.0 Nm
Max torque
100 km/h
Top speed
1 040 kg
Curb weight
9LB233
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 100 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | 1/220x90x100 |
| Curb weight | 1 040 kg |
| Gross weight | 1 300 kg |
| Length | 7 040 mm |
| Width | 2 286 mm |
| Height | 2 476 mm |
| Manufacturer | LMC CARAVAN GmbH & Co. KG, DE-48336 SASSENBERG |
| Approval date | 26/04/2007 |
| Type approval no. | 9LB233 |
9LB229
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 100 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | 1/220x90x100 |
| Curb weight | 1 040 kg |
| Gross weight | 1 300 kg |
| Length | 7 040 mm |
| Width | 2 286 mm |
| Height | 2 476 mm |
| Manufacturer | LMC CARAVAN GmbH & Co. KG, DE-48336 SASSENBERG |
| Approval date | 21/03/2007 |
| Type approval no. | 9LB229 |