LMC 530K specifications — approved in Switzerland
0.0 Nm
Max torque
100 km/h
Top speed
1 090 kg
Curb weight
9LB109
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 100 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | 2/220x90x100 |
| Curb weight | 1 090 kg |
| Gross weight | 1 300 kg |
| Length | 6 755 mm |
| Width | 2 295 mm |
| Manufacturer | LMC CARAVAN GmbH & Co. KG, DE-48336 SASSENBERG |
| Approval date | 01/02/1996 |
| Type approval no. | 9LB109 |
9LB110
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 100 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | 2/220x90x100 |
| Curb weight | 960 kg |
| Gross weight | 1 300 kg |
| Length | 6 755 mm |
| Width | 2 195 mm |
| Manufacturer | LMC CARAVAN GmbH & Co. KG, DE-48336 SASSENBERG |
| Approval date | 01/02/1996 |
| Type approval no. | 9LB110 |