LMC 660P specifications — approved in Switzerland
0.0 Nm
Max torque
100 km/h
Top speed
1 360 kg
Curb weight
9LB121
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 100 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | 2/220x90x100 |
| Curb weight | 1 360 kg |
| Gross weight | 1 800 kg |
| Length | 8 145 mm |
| Width | 2 500 mm |
| Wheelbase | 690 mm |
| Manufacturer | LMC CARAVAN GmbH & Co. KG, DE-48336 SASSENBERG |
| Approval date | 01/02/1996 |
| Type approval no. | 9LB121 |
9LB122
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 100 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | 2/220x90x100 |
| Curb weight | 1 420 kg |
| Gross weight | 1 800 kg |
| Length | 8 145 mm |
| Width | 2 500 mm |
| Wheelbase | 690 mm |
| Manufacturer | LMC CARAVAN GmbH & Co. KG, DE-48336 SASSENBERG |
| Approval date | 01/02/1996 |
| Type approval no. | 9LB122 |
9LB123
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 100 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | 2/220x90x100 |
| Curb weight | 1 460 kg |
| Gross weight | 1 800 kg |
| Length | 8 145 mm |
| Width | 2 500 mm |
| Wheelbase | 690 mm |
| Manufacturer | LMC CARAVAN GmbH & Co. KG, DE-48336 SASSENBERG |
| Approval date | 01/02/1996 |
| Type approval no. | 9LB123 |