LMC C??-10?? specifications — approved in Switzerland
0.0 Nm
Max torque
130 km/h
Top speed
640 kg
Curb weight
9LB274
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 130 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | obligatoire |
| Curb weight | 640 kg |
| Gross weight | 1 200 kg |
| Length | 6 337 mm |
| Width | 2 226 mm |
| Height | 2 526 mm |
| Manufacturer | LMC CARAVAN GmbH & Co. KG, DE-48336 SASSENBERG |
| Approval date | 31/10/2018 |
| Type approval no. | 9LB274 |
9LB272
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 130 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | obligatoire |
| Curb weight | 650 kg |
| Gross weight | 1 000 kg |
| Length | 6 117 mm |
| Width | 2 126 mm |
| Height | 2 526 mm |
| Manufacturer | LMC CARAVAN GmbH & Co. KG, DE-48336 SASSENBERG |
| Approval date | 14/09/2017 |
| Type approval no. | 9LB272 |