LMC C25-1158 specifications — approved in Switzerland
0.0 Nm
Max torque
130 km/h
Top speed
515 kg
Curb weight
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 130 km/h |
| Curb weight | 515 kg |
| Gross weight | 750 kg |
| Length | 4 791 mm |
| Width | 2 226 mm |
| Manufacturer | LMC CARAVAN GmbH & Co. KG, DE-48336 SASSENBERG |
| Approval date | 03/07/2025 |
| Type approval no. | 9LB284 |