LMC MUN Maestro 6?5 specifications — approved in Switzerland
0.0 Nm
Max torque
130 km/h
Top speed
1 350 kg
Curb weight
9LB244
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 130 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | obligatoire |
| Curb weight | 1 350 kg |
| Gross weight | 1 800 kg |
| Length | 8 652 mm |
| Width | 2 526 mm |
| Wheelbase | 650 mm |
| Manufacturer | LMC CARAVAN GmbH & Co. KG, DE-48336 SASSENBERG |
| Approval date | 26/08/2011 |
| Type approval no. | 9LB244 |
9LB238
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 100 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | obligatoire |
| Curb weight | 800 kg |
| Gross weight | 1 800 kg |
| Length | 8 653 mm |
| Width | 2 526 mm |
| Wheelbase | 650 mm |
| Manufacturer | LMC CARAVAN GmbH & Co. KG, DE-48336 SASSENBERG |
| Approval date | 16/09/2010 |
| Type approval no. | 9LB238 |