LMC MUN Musica ??? specifications — approved in Switzerland
0.0 Nm
Max torque
130 km/h
Top speed
650 kg
Curb weight
9LB263
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 130 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | obligatoire |
| Curb weight | 650 kg |
| Gross weight | 1 300 kg |
| Length | 6 354 mm |
| Width | 2 326 mm |
| Height | 2 526 mm |
| Manufacturer | LMC CARAVAN GmbH & Co. KG, DE-48336 SASSENBERG |
| Approval date | 07/08/2014 |
| Type approval no. | 9LB263 |
9LB259
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 130 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | obligatoire |
| Curb weight | 1 350 kg |
| Gross weight | 1 800 kg |
| Length | 8 213 mm |
| Width | 2 526 mm |
| Wheelbase | 650 mm |
| Manufacturer | LMC CARAVAN GmbH & Co. KG, DE-48336 SASSENBERG |
| Approval date | 26/09/2013 |
| Type approval no. | 9LB259 |
9LB254
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 130 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | obligatoire |
| Curb weight | 650 kg |
| Gross weight | 1 300 kg |
| Length | 6 312 mm |
| Width | 2 326 mm |
| Height | 2 526 mm |
| Manufacturer | LMC CARAVAN GmbH & Co. KG, DE-48336 SASSENBERG |
| Approval date | 02/09/2013 |
| Type approval no. | 9LB254 |
9LB248
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 130 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | obligatoire |
| Curb weight | 600 kg |
| Gross weight | 1 100 kg |
| Length | 6 083 mm |
| Width | 2 326 mm |
| Height | 2 526 mm |
| Manufacturer | LMC CARAVAN GmbH & Co. KG, DE-48336 SASSENBERG |
| Approval date | 05/07/2012 |
| Type approval no. | 9LB248 |
9LB251
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 130 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | obligatoire |
| Curb weight | 1 350 kg |
| Gross weight | 1 800 kg |
| Length | 8 213 mm |
| Width | 2 526 mm |
| Wheelbase | 650 mm |
| Manufacturer | LMC CARAVAN GmbH & Co. KG, DE-48336 SASSENBERG |
| Approval date | 05/07/2012 |
| Type approval no. | 9LB251 |
9LB242
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 130 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | obligatoire |
| Curb weight | 600 kg |
| Gross weight | 1 100 kg |
| Length | 6 079 mm |
| Width | 2 326 mm |
| Height | 2 526 mm |
| Manufacturer | LMC CARAVAN GmbH & Co. KG, DE-48336 SASSENBERG |
| Approval date | 26/08/2011 |
| Type approval no. | 9LB242 |
9LB245
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 130 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | obligatoire |
| Curb weight | 1 350 kg |
| Gross weight | 1 800 kg |
| Length | 8 516 mm |
| Width | 2 526 mm |
| Wheelbase | 650 mm |
| Manufacturer | LMC CARAVAN GmbH & Co. KG, DE-48336 SASSENBERG |
| Approval date | 26/08/2011 |
| Type approval no. | 9LB245 |
9LB239
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 100 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | obligatoire |
| Curb weight | 800 kg |
| Gross weight | 1 800 kg |
| Length | 8 517 mm |
| Width | 2 526 mm |
| Wheelbase | 650 mm |
| Manufacturer | LMC CARAVAN GmbH & Co. KG, DE-48336 SASSENBERG |
| Approval date | 16/09/2010 |
| Type approval no. | 9LB239 |
9LB236
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 100 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | obligatoire |
| Curb weight | 800 kg |
| Gross weight | 1 100 kg |
| Length | 6 079 mm |
| Width | 2 326 mm |
| Height | 2 526 mm |
| Manufacturer | LMC CARAVAN GmbH & Co. KG, DE-48336 SASSENBERG |
| Approval date | 16/09/2010 |
| Type approval no. | 9LB236 |