LMC MUN Style ??? specifications — approved in Switzerland
0.0 Nm
Max torque
130 km/h
Top speed
550 kg
Curb weight
9LB266
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 130 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | obligatoire |
| Curb weight | 550 kg |
| Gross weight | 1 000 kg |
| Length | 6 302 mm |
| Width | 2 226 mm |
| Height | 2 326 mm |
| Manufacturer | LMC CARAVAN GmbH & Co. KG, DE-48336 SASSENBERG |
| Approval date | 07/08/2014 |
| Type approval no. | 9LB266 |
9LB257
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 130 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | obligatoire |
| Curb weight | 500 kg |
| Gross weight | 900 kg |
| Length | 6 039 mm |
| Width | 2 226 mm |
| Manufacturer | LMC CARAVAN GmbH & Co. KG, DE-48336 SASSENBERG |
| Approval date | 02/09/2013 |
| Type approval no. | 9LB257 |