LML StarDeluxe 151 4T specifications — approved in Switzerland
9.2 HP
Max power
10.5 Nm
Max torque
90 km/h
Top speed
191 kg
Curb weight
| Power | 9.2 HP (6.8 kW) @ 6 250 rpm |
| Torque | 10.5 Nm @ 3 500 rpm |
| Top speed | 90 km/h |
| Weight/power ratio | 20.76 kg/HP |
| Displacement | 150 cm³ |
| Fuel | Petrol |
| Engine layout |
| 4-temp / 1 / monobloc |
| Transmission | Manuelle 4 vitesses |
| Engine | E28 |
| Curb weight | 191 kg |
| Gross weight | 270 kg |
| Width | 1 760 mm |
| Height | 1 110 mm |
| Body type | Scooter |
| Doors | central + latéral |
| Tires | AV+AR= 3.5-10 51J: 2.10x10 (sur jantes, visible au ch., dimension jantes 2.10x10, ou dimension pneus 3.50-10) |
| Manufacturer | LML LTD., IND-208022 KANPUR / INDIEN |
| Approval date | 11/05/2011 |
| Type approval no. | 6LA812 |