LORGANO LLC Aero ? specifications — approved in Switzerland
0.0 Nm
Max torque
100 km/h
Top speed
250 kg
Curb weight
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 100 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | obligatoire |
| Curb weight | 250 kg |
| Gross weight |
| 1 000 kg |
| Length | 4 440 mm |
| Width | 2 030 mm |
| Height | 2 500 mm |
| Body type | Transport de véhicules |
| Manufacturer | LORGANO LLC, 14011 Chernihiv |
| Approval date | 13/08/2024 |
| Type approval no. | 9LC701 |