LORRIES S112 specifications — approved in Switzerland
0.0 Nm
Max torque
100 km/h
Top speed
100 kg
Curb weight
9LC420
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 100 km/h |
| Curb weight | 100 kg |
| Gross weight | 750 kg |
| Length | 2 500 mm |
| Width | 1 155 mm |
| Height | 2 550 mm |
| Body type | Transport de véhicules |
| Manufacturer | STALKO SPOLKA Z OGRANICZONA, 00-403 PL-Warszawa |
| Approval date | 02/11/2023 |
| Type approval no. | 9LC420 |
9LC415
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 100 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | non obligatoire |
| Curb weight | 100 kg |
| Gross weight | 450 kg |
| Length | 2 500 mm |
| Width | 1 155 mm |
| Height | 2 550 mm |
| Body type | Variantes de pont |
| Manufacturer | STALKO SPOLKA Z OGRANICZONA, 00-403 PL-Warszawa |
| Approval date | 08/11/2022 |
| Type approval no. | 9LC415 |
9LC404
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 100 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | non obligatoire |
| Curb weight | 100 kg |
| Gross weight | 450 kg |
| Length | 2 500 mm |
| Width | 1 155 mm |
| Height | 2 550 mm |
| Body type | Variantes de fourgon |
| Manufacturer | STALKO SPOLKA Z OGRANICZONA, 00-403 PL-Warszawa |
| Approval date | 03/01/2019 |
| Type approval no. | 9LC404 |
9LC405
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 100 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | non obligatoire |
| Curb weight | 100 kg |
| Gross weight | 450 kg |
| Length | 2 500 mm |
| Width | 1 155 mm |
| Height | 2 550 mm |
| Body type | Variantes de fourgon |
| Manufacturer | STALKO SPOLKA Z OGRANICZONA, 00-403 PL-Warszawa |
| Approval date | 03/01/2019 |
| Type approval no. | 9LC405 |
9LC402
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 100 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | non obligatoire |
| Curb weight | 100 kg |
| Gross weight | 450 kg |
| Length | 2 500 mm |
| Width | 1 155 mm |
| Height | 2 550 mm |
| Body type | Trsp d'engins sport nautique |
| Manufacturer | STALKO SPOLKA Z OGRANICZONA, 00-403 PL-Warszawa |
| Approval date | 03/01/2019 |
| Type approval no. | 9LC402 |
9LC407
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 100 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | non obligatoire |
| Curb weight | 100 kg |
| Gross weight | 450 kg |
| Length | 2 500 mm |
| Width | 1 155 mm |
| Height | 2 550 mm |
| Body type | Variantes de pont |
| Manufacturer | STALKO SPOLKA Z OGRANICZONA, 00-403 PL-Warszawa |
| Approval date | 03/01/2019 |
| Type approval no. | 9LC407 |
9LC406
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 100 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | non obligatoire |
| Curb weight | 100 kg |
| Gross weight | 450 kg |
| Length | 2 500 mm |
| Width | 1 155 mm |
| Height | 2 550 mm |
| Body type | Variantes de pont |
| Manufacturer | STALKO SPOLKA Z OGRANICZONA, 00-403 PL-Warszawa |
| Approval date | 03/01/2019 |
| Type approval no. | 9LC406 |
9LC403
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 100 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | non obligatoire |
| Curb weight | 100 kg |
| Gross weight | 450 kg |
| Length | 2 500 mm |
| Width | 1 155 mm |
| Height | 2 550 mm |
| Body type | Trsp d'engins sport nautique |
| Manufacturer | STALKO SPOLKA Z OGRANICZONA, 00-403 PL-Warszawa |
| Approval date | 03/01/2019 |
| Type approval no. | 9LC403 |