LORRIES S212 specifications — approved in Switzerland
0.0 Nm
Max torque
100 km/h
Top speed
150 kg
Curb weight
9LC418
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 100 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | obligatoire |
| Curb weight | 150 kg |
| Gross weight | 1 000 kg |
| Length | 2 700 mm |
| Width | 1 250 mm |
| Height | 2 550 mm |
| Body type | Trsp d'engins sport nautique |
| Manufacturer | STALKO SPOLKA Z OGRANICZONA, 00-403 PL-Warszawa |
| Approval date | 26/10/2023 |
| Type approval no. | 9LC418 |
9LC412
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 100 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | obligatoire |
| Curb weight | 150 kg |
| Gross weight | 751 kg |
| Length | 2 700 mm |
| Width | 1 250 mm |
| Height | 2 550 mm |
| Body type | Variantes de pont |
| Manufacturer | STALKO SPOLKA Z OGRANICZONA, 00-403 PL-Warszawa |
| Approval date | 12/10/2021 |
| Type approval no. | 9LC412 |
9LC413
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 100 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | obligatoire |
| Curb weight | 150 kg |
| Gross weight | 751 kg |
| Length | 2 700 mm |
| Width | 1 250 mm |
| Height | 2 550 mm |
| Body type | Trsp d'engins sport nautique |
| Manufacturer | STALKO SPOLKA Z OGRANICZONA, 00-403 PL-Warszawa |
| Approval date | 12/10/2021 |
| Type approval no. | 9LC413 |
9LC408
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 100 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | obligatoire |
| Curb weight | 150 kg |
| Gross weight | 751 kg |
| Length | 2 700 mm |
| Width | 1 250 mm |
| Height | 2 550 mm |
| Body type | Variantes de pont |
| Manufacturer | STALKO SPOLKA Z OGRANICZONA, 00-403 PL-Warszawa |
| Approval date | 11/07/2019 |
| Type approval no. | 9LC408 |
9LC409
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 100 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | obligatoire |
| Curb weight | 150 kg |
| Gross weight | 751 kg |
| Length | 2 700 mm |
| Width | 1 250 mm |
| Height | 2 550 mm |
| Body type | Trsp d'engins sport nautique |
| Manufacturer | STALKO SPOLKA Z OGRANICZONA, 00-403 PL-Warszawa |
| Approval date | 11/07/2019 |
| Type approval no. | 9LC409 |