LORRIES S221 specifications — approved in Switzerland
0.0 Nm
Max torque
100 km/h
Top speed
250 kg
Curb weight
9LC421
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 100 km/h |
| Curb weight | 250 kg |
| Gross weight | 751 kg |
| Length | 2 700 mm |
| Width | 1 250 mm |
| Height | 2 550 mm |
| Wheelbase | 650 mm |
| Body type | Variantes de fourgon |
| Manufacturer | STALKO SPOLKA Z OGRANICZONA, 00-403 PL-Warszawa |
| Approval date | 20/05/2025 |
| Type approval no. | 9LC421 |
9LC410
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 100 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | obligatoire |
| Curb weight | 250 kg |
| Gross weight | 751 kg |
| Length | 2 700 mm |
| Width | 1 250 mm |
| Height | 2 550 mm |
| Wheelbase | 650 mm |
| Body type | Variantes pont basculant |
| Manufacturer | STALKO SPOLKA Z OGRANICZONA, 00-403 PL-Warszawa |
| Approval date | 29/09/2021 |
| Type approval no. | 9LC410 |
9LC401
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 100 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | obligatoire |
| Curb weight | 250 kg |
| Gross weight | 751 kg |
| Length | 2 700 mm |
| Width | 1 250 mm |
| Height | 2 550 mm |
| Wheelbase | 650 mm |
| Body type | Variantes de pont |
| Manufacturer | STALKO SPOLKA Z OGRANICZONA, 00-403 PL-Warszawa |
| Approval date | 19/09/2018 |
| Type approval no. | 9LC401 |