LORRIES S222 specifications — approved in Switzerland
0.0 Nm
Max torque
100 km/h
Top speed
300 kg
Curb weight
9LC419
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 100 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | obligatoire |
| Curb weight | 300 kg |
| Gross weight | 2 000 kg |
| Length | 2 700 mm |
| Width | 1 250 mm |
| Height | 2 550 mm |
| Wheelbase | 500 mm |
| Body type | Trsp d'engins sport nautique |
| Manufacturer | STALKO SPOLKA Z OGRANICZONA, 00-403 PL-Warszawa |
| Approval date | 26/10/2023 |
| Type approval no. | 9LC419 |
9LC417
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 100 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | obligatoire |
| Curb weight | 200 kg |
| Gross weight | 751 kg |
| Length | 2 700 mm |
| Width | 1 250 mm |
| Height | 2 550 mm |
| Wheelbase | 650 mm |
| Body type | Variantes de pont |
| Manufacturer | STALKO SPOLKA Z OGRANICZONA, 00-403 PL-Warszawa |
| Approval date | 08/08/2023 |
| Type approval no. | 9LC417 |
9LC416
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 100 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | obligatoire |
| Curb weight | 200 kg |
| Gross weight | 751 kg |
| Length | 2 700 mm |
| Width | 1 250 mm |
| Height | 2 550 mm |
| Wheelbase | 650 mm |
| Body type | Variantes de pont |
| Manufacturer | STALKO SPOLKA Z OGRANICZONA, 00-403 PL-Warszawa |
| Approval date | 25/05/2023 |
| Type approval no. | 9LC416 |
9LC414
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 100 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | obligatoire |
| Curb weight | 200 kg |
| Gross weight | 751 kg |
| Length | 2 700 mm |
| Width | 1 250 mm |
| Height | 2 550 mm |
| Wheelbase | 650 mm |
| Body type | Variantes de pont |
| Manufacturer | STALKO SPOLKA Z OGRANICZONA, 00-403 PL-Warszawa |
| Approval date | 10/03/2022 |
| Type approval no. | 9LC414 |
9LC411
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 100 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | obligatoire |
| Curb weight | 200 kg |
| Gross weight | 751 kg |
| Length | 2 700 mm |
| Width | 1 250 mm |
| Height | 2 550 mm |
| Wheelbase | 650 mm |
| Body type | Trsp d'engins sport nautique |
| Manufacturer | STALKO SPOLKA Z OGRANICZONA, 00-403 PL-Warszawa |
| Approval date | 29/09/2021 |
| Type approval no. | 9LC411 |