MIKU SUPER specifications — approved in Switzerland
4.1 HP
Max power
52.0 Nm
Max torque
80 km/h
Top speed
185 kg
Curb weight
6MH402
| Power | 4.1 HP (3.0 kW) @ 550 rpm |
| Torque | 52.0 Nm |
| Top speed | 80 km/h |
| Weight/power ratio | 45.12 kg/HP |
| Fuel | Electric |
| Engine layout | / mot. moyeu roue |
| Transmission | s |
| Engine | 72V253-45 |
| Curb weight | 185 kg |
| Gross weight | 275 kg |
| Width | 1 840 mm |
| Height | 1 050 mm |
| Doors | latéral |
| Tires | AV/AR= 120/70-12: 2.50x12 |
| Tires (option) | index min.: AV= 22F, AR= 50F |
| Manufacturer | JIANGSU XINRI E-VEHICLE Co.,Ltd., Wuxi City |
| Approval date | 17/08/2023 |
| Type approval no. | 6MH402 |
6MH401
| Power | 4.1 HP (3.0 kW) @ 550 rpm |
| Torque | 52.0 Nm |
| Top speed | 80 km/h |
| Weight/power ratio | 45.12 kg/HP |
| Fuel | Electric |
| Engine layout | / mot. moyeu roue |
| Transmission | s |
| Engine | 72V253-45 |
| Curb weight | 185 kg |
| Gross weight | 275 kg |
| Width | 1 840 mm |
| Height | 1 050 mm |
| Doors | central + latéral |
| Tires | AV/AR= 120/70-12: 2.50x12 |
| Tires (option) | index min.: AV= 22F, AR= 50F |
| Manufacturer | JIANGSU XINRI E-VEHICLE Co.,Ltd., Wuxi City |
| Approval date | 21/06/2023 |
| Type approval no. | 6MH401 |