VLEMMIX B1??0 specifications — approved in Switzerland
0.0 Nm
Max torque
140 km/h
Top speed
250 kg
Curb weight
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 140 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | obligatoire |
| Curb weight | 250 kg |
| Gross weight |
| 1 350 kg |
| Length | 4 500 mm |
| Width | 1 900 mm |
| Height | 2 550 mm |
| Body type | Trsp d'engins sport nautique |
| Manufacturer | VLEMMIX AANHANGWAGENS B.V., 5721 NL-VH Asten |
| Approval date | 11/04/2022 |
| Type approval no. | 9VB301 |