VOGT 2RLKVD specifications — approved in Switzerland
0.0 Nm
Max torque
100 km/h
Top speed
| Torque | 0.0 Nm |
| Top speed | 100 km/h |
| Engine layout | 0-temp / 0 / |
| Drivetrain | obligatoire |
| Gross weight | 850 kg |
| Length | 3 250 mm |
| Width |
| 1 700 mm |
| Height | 1 850 mm |
| Body type | Pont |
| Manufacturer | VOGT AG, 3672 Oberdiessbach |
| Approval date | 27/12/2024 |
| Type approval no. | 9VA304 |